S vůní svařáku a knih

Podzim. Poslední sluneční paprsky loučící se s tmavnoucími listy stromů. Stíny polykající okno za oknem, ulici za ulicí. Studená špička nosu a ruce hluboko v kapsách. Černý čaj. S citronem. Hromady nových knih přetékající z polic. Domov provoněný svíčkami. Nejkrásnější období.

Vítr a šum, Ischia 2023

Vítr, vlny, sůl na jazyku a písek ve vlasech. 

První paprsky nad obzorem

Horská chata ve výšce 2410 metrů nad mořem. Výstupem vyčerpané síly, úleva a ohromná radost z dorazení do cíle. Sedm Italů, my dva a žádná sprcha. Nebe hořící nad potemňujícími vrcholy, vítr vhánějící slzy do očí a nemalá špetka dojetí. Tohle se nevidí každý den. Probdělá noc, mlha nad údolím, ustupující tma a první paprsky nad obzorem. 

Rybíz pod okny

Chaloupka posazená mezi loukami a poli, dvůr chráněný před sluncem stínem velkého ořechu a keře rybízu pod okny. Odpolední bouřka strávená na parapetu s rozečtenou knihou a hrnkem kávy. Slunce mizící za okrajem rozkvetlé louky. Horký vzduch, vlhká tráva pod bosýma nohama a vůně sena. Kozy okusující ohnuté větve jabloně. Srpen na venkově. 

Città Alta di Bergamo

Sklenka prosecca na Piazza Vecchia, klikaté uličky s malými obchůdky a zvuk houslí rozléhající se před bazilikou Santa Maria Maggiore. Tři pohledy bez známky a starý poutník u vedlejšího stolku s několika otevřenými zápisníky. Poslední jemné doteky slunečních paprsků než Bergamo přikryje soumrak.

Buona sera
L.

Stesk

Jsou dny, a v posledním půl roce jejich počet převládal, kdy si ani nevzpomenu, že mám nějaký blog. Dny plné shonu, pracovních schůzek a povinností, dny, kdy čas trávím především se svými blízkými anebo dny, kdy dělám něco z milionu dalších činností, ze kterých se skládá můj život. Psaní blogu jsem na nějakou dobu odsunula stranou a nebudu lhát, myslela jsem si, že to je už možná nadobro. 

Pro radost z focení

Není fotka jako fotka. A je velký rozdíl mezi fotkami, které tvořím jen pro radost z focení a těmi, za které dostávám zaplaceno. Oboje má své kouzlo, oboje mě baví a naplňuje. Oboje má i svou stinnou stránku. Najít a udržovat rovnováhu, je to nejtěžší.

Ischia 2022

Ohlédnutí za rokem 2022

Drahý blogový světe, čtenáři, pokud tu ještě nějací zbyli, nebo kdokoliv, kdo sem omylem zabloudil, vítejte.