Vánoce nadvakrátRozsvícený stromeček, vůně jehličí a svařeného vína, zářivá světélka a svíčky, vánoční písničky a čas strávený s těmi nejbližšími.

Vánoční tradice a objevování pražských zákoutí


Do konce roku už zbývá jen pět dní, a já určitě nejsem jediná, kdo se diví, jak to zase uteklo.

Výlet do Brna - tour po kavárnách


Je to pár dní, co jsme s kamarádkou Markét podnikly jednodenní výlet do Brna.

Ohlédnutí za listopadem 2018


Tak jako každý podzim jsme si i letos do krosen nacpali teplé ponožky, šály, čepice a rukavice a vyrazili do Krkonoš.

Krásy Českého Krumlova II


Při výletu do Krumlova očekávejte, že se to tu hemží turisty. Je potřeba s tím počítat a být s tím smířený, anebo sem vyrazit mimo hlavní sezónu.

Krásy Českého Krumlova - proč sem vyrazit?Do Českého Krumlova jsme se jedním autobusem a dvěma vlaky přesunuli letos v létě rovnou ze Šumavy, o které jsem vám psala tady, tady a tady.

Odpoledne v kavárně - Coffeeholic.prague


Slyšeli jste už o kavárně Coffeeholic.prague? Že ne? Chyba.

Ohlédnutí za říjnem 2018


Dnes už je 12. listopadu a já se cítím provinile, že se na blogu opravdu dlouho neobjevil žádný nový článek.

Údolí Horské Kvildy


Poslední den našeho šumavského výletu nás mapa zavedla do Horské Kvildy.

V kopcích nad Prahou


Jezdíte dennodenně do školy nebo do práce stejnou trasou?  Koukáte z okénka na ty samé budovy, obchody, zastávky. Chodíte běžně cestou, kterou dobře znáte?

Zkratka na Poledník? Špatný nápad


Šumava je místo opravdu bohaté na krásná přírodní jezera. Černé Čertovo jezero, které jsme navštívili v roce 2016 (vážně už to je 2 roky?!) jsou asi nejznámější.

Ohlédnutí za zářím 2018


Ohlédnutí za zářím je ohlédnutí za mým nejoblíbenějším měsícem.I když to tak venku moc nevypadalo, já už měla podzimní náladu.

Odpočinek v šumavských lesích


Co se mého letošního cestování týče, převládají zatím města. Poprvé jsem navštívila Budapešť, Brno, Řím, Český Krumlov, a tak pro mě několik dní strávených v šumavských kopcích byla potřebná dávka přírody.

Papíroví společníci VTrvalo mi hodně dlouho, než jsem se dostala k napsání dalšího článku o knihách. Je to tím, že jsem věky nemohla najít knihu, kterou bych alespoň dočetla. Čtu opravdu ráda, ale nemám šťastnou ruku na výběr nebo jsem až moc náročná.  Asi od každého trochu. Dopadá to tak, že nyní mám rozečtených asi 8 knih. A nevím, jestli se k některým z nich vůbec někdy vrátím. To se mi nikdy dřív nestalo. Každopádně o dvou, které se mnou vydržely až do poslední strany, vám chci říct víc.

Za chorvatským sluncem III - Makarska & Osejava


Koukám z okna na nadýchané šedé mraky, vedle ruky se mi kouří z hrnku s kávou, po které voní celý byt. Stahuji si rukávy svetru, je chladno. Léto se chýlí ke konci.

Odpoledne v kavárně - Spižírna 1902


Je slunečné čtvrteční odpoledne a já si vykračuji Korunní ulicí. 

Za chorvatským sluncem II - hora Svatý Jiří

Jak jsem psala v minulém článku z Chorvatska, nikdy netrávíme rodinnou dovolenou jen u moře. Vybíráme místa tak, aby v okolí šlo udělat více různých výletů. Snažíme se vidět, co nejvíce jde. S horou Svatý Jiří to bylo ale trochu jinak. Věděli jsme, že je blízko ale jet tam nebylo původně vůbec v plánu. A hned vám povím proč.

Ohlédnutí za srpnem 2018


Dnes je pátého září a to je ten nejvyšší čas na ohlédnutí za uplynulým měsícem.

Za chorvatským sluncem I - Imotská jezera


Ve článku o stanování, jsem se zmiňovala, že už odmalička jezdíme s rodiči i na dovolenou do zahraničí pod stan.

Jak na stanování? Rady & tipy


Už když jsem byla malý capart, jezdili jsme s rodiči na dovolené pod stan. Nejprve jen po Čechách, když jsme se ségrou trochu povyrostly, přidalo se i zahraničí.

Pod klenbami Říma III


Je něco po poledni a slunce nemilosrdně praží, když procházíme pod vysokým obloukem mezi masivními bílými sloupy. Na chvíli nás oslní světlo a najednou vcházíme na Svatopeterské náměstí. Jsme ve Vatikánu. 

Ohlédnutí za červencem 2018


Sedím v autobusu a za oknem ubíhá krajina mílovými kroky. Červené střechy vesnických stavení střídají zelené louky a žluté lány polí. Nebe křižují jen bílé čáry, které zbyly po letadlech. Vracíme se po týdnu stráveném v šumavských lesích a krumlovských uličkách. O tom vám ale napíšu až jindy.

Pod klenbami Říma - IISlunce se schovalo za špičku bílé kamenné budovy. Jediné co po něm zbylo, je slabý odlesk v arkýřovém okně domu porostlém břečťanem.

Odpoledne v kavárně - Zastav se"Zastav se", láká k posezení espresso & bar v centru Žižkova.

Pod klenbami Říma - I


Řím, jedno z nejstarších evropských měst, místo plné starověkých památek, dobrého jídla a pití, úzkých malebných uliček, hudby a života. Celkem jsme tu strávili pět dní na konci června.

Kniha smíchu a zapomnění


Dopíjím druhou sklenku vína a do klávesnice poťukávám trochu nervózně už nějakou tu chvíli.

Ohlédnutí za červnem 2018


Je brzo ráno, potichu usrkávám svou první dnešní kávu a doufám, že mé ťukání do klávesnice nevzbudí Dana.

Sacra di San Michele - klášter uprostřed hor


Itálie, země slunce, vína, úchvatných památek a zvlněné krajiny.

Odpoledne v kavárně - Urban Café


Jdu přeplněnou ulicí, proti mně se valí dav spěchajících lidí a já se až bojím podívat na hodinky, abych v té chvíli do někoho nevrazila. Daří se mi to až při dlouhém čekání, než na semaforu blikne zelená, a já budu moci přejít ulici. Jako vždy, bála jsem se, abych nepřišla pozdě, a jsem tu až moc brzo. Stává se vám to taky? Mně skoro vždycky.

Proč bloguji, a co mi dal Blogerfest 2018?V sobotu 9. 6. se ve Venuši ve Švehlovce konal první ročník Blogerfestu – akce pro blogery plná přednášek, workshopů a sdílení.

Ohlédnutí za květnem


Sedím u velkého stolu ze tmavého dřeva, za oknem postupuje soumrak, ale to vůbec nevadí celému sboru ptáků, kteří zpívají jako o život. Idylka? Upřímně, už mě to pěkně rozčiluje.

Na skok v Turíně


Něco vám povím, nejsme úplně spontánní pár. Většinou máme všechno alespoň trochu naplánované, ať už jde o večeři, co budeme dělat o víkendu, natož když jde o výlet nebo dovolenou.

Odpoledne v kavárně - Coffee corner bakery


Praha má nespočet krásných míst kam zajít na sraz s kamarádkou, na rande, pracovat nebo jen tak vydechnout.

První výlet sezóny - Skalní bludiště


Jsem ve druháku na vysoké a mám brigádu, ke které mi stačí počítač a internetové připojení. Tyhle dvě věci obnášejí to, že jsem hodně často zalezlá buď ve škole nebo doma/v kavárně u počítače.

Pod střechami Budapešti


Trochu se studem přiznávám, že dřív jsem o Budapešti věděla snad jen to, že jde o hlavní město Maďarska. Často se mi ale také stalo, že jsem si Budapešť pletla s Bukureští.

Po horských stezkách 2


Nohy se bořily do hlubokého sněhu a vítr trhal slova od úst. Dech se měnil v obláčky páry a zkřehlým prstům se už ani nechtělo mačkat spoušť. Chladná, syrová a nádherná příroda všude kolem.

Po horských stezkách


Minulý týden do Prahy zavítalo jaro v plné síle. Vytáhla jsem džínovou bundu a tenisky. Celý víkend jsme se procházeli prosluněnými ulicemi, popíjeli kafíčko a užívali si nádherného počasí. Vzadu v hlavě mě malinko hlodalo svědomí, že ta zásoba zasněžených fotek z hor už bude strašně neaktuální a netematická.

Zahaleno mlhou

Mnozí by se mohli divit tomu, proč probůh lezu po horách, když je zima, mokro a mlha přes kterou si skoro nevidíte ani na vlastní ruku.

Zase za rok


Posledních pár záběrů z Dolomit. Byla to nádhera, a už teď se těším na příští zimu. Víc netřeba dodávat. 

Alleghe

Slunce rychle klesalo za sněhem pokryté vrcholky hor. Přituhovalo a mráz hledal nedopnuté zipy, odfouknuté šály, ruce bez rukavic, zkrátka všechny skulinky, kterými by mohl proniknout. I opatrným krokům zmrzlá zem podkluzovala.

Ski resort Civetta - ráj na zemi


Hory jsou moje láska asi odjakživa. Toho už jste si ale z obsahu blogu možná všimli. Proto jsem tak ohromně šťastná, že k sobě mám parťáka, který tahle dobrodružství podniká se mnou. Ať už se jedná o třídenní túru po alpských hřebenech, lyžovačku nebo přespávání pod širákem vždy vím, že do toho Dan půjde a bude to skvělý zážitek. 

Zvednout hlavu


Zbožňuj cestování, a ani mi tolik nezáleží na tom, jestli jen po Čechách nebo někam mnohem dál. Chci poznávat nová místa, být v přírodě, zažívat věci, které se vám doma u televize nestanou. Nedávno jsem si ale uvědomila, jak málo dokážu ocenit krásu Prahy.