Pod klenbami Říma III


Je něco po poledni a slunce nemilosrdně praží, když procházíme pod vysokým obloukem mezi masivními bílými sloupy. Na chvíli nás oslní světlo a najednou vcházíme na Svatopeterské náměstí. Jsme ve Vatikánu. 

Na vteřinu přemýšlíme, že bychom se šli podívat do baziliky. Pak si ale pozorně prohlížíme několikahodinovou frontu a prvotní nápad je v tu ránu zavrhnut. Malý tip pro vás, dá se koupit takzvaná vstupenka „skip the line“. Cena tohoto lístku je stejná jako obyčejná, ale máte při vstupu přednost a nemusíte stát dlouhé hodiny na slunci. Vstupenku si ale musíte koupit s dostatečným předstihem předem.  To jsme se my dozvěděli ale až zpětně.Místo do baziliky jsme pokračovali dál do středu města. Podívali jsme se na Andělský hrad, který mě tedy příliš neoslnil, a pak jsme se opět zatoulali do oprýskaných uliček.  Jestli mě podniky v Římě něco naučily, tak to je, nejít do první restaurace, co se vám líbí. Raději chvíli vyčkejte, projděte si více ulicemi a třeba zjistíte, že ta za rohem je mnohem útulnější.

Neměli jsme tu žádné pevně dané plány a tak jsme většinu času právě procházeli městem, posedávali v kavárnách a restauracích a celkově si užívali nic nedělání. Měli jsme čas jen na sebe a tak jsme si hodiny a hodiny povídali o možném i nemožném. Vzpomínali jsme na různé střípky z těch tří let, co jsme spolu, plánovali, co nás v budoucnu čeká, co bychom chtěli zažít a uskutečnit. S každou další sklenkou vína se naše plány stávaly odvážnějšími, tak uvidíme, jak to všechno dopadne. :D

Poslední den v Římě jsme zavítali do rozlehlého parku Villa Borghese. Jedná se o třetí největší římský park. V roce 1960 tu dokonce probíhaly některé disciplíny Olympijských her. Park se nachází na kopci Pincio a tak je z teras na okraji nádherný výhled na město. Protože tu nepotkáte tolik turistů, je park Villa Borghese skvělé místo, pokud hledáte trochu klidu a odpočinek. Košaté platany tvoří dlouhé aleje poskytující dostatek stínu. Když projdete do druhé části parku najdete i kouzelné jezero s chrámem Asklépia, což byl podlé bájí řecký bůh a také léčitel. Co mě ale zaujalo nejvíc byly želvy, kterých v jezeru plavaly snad stovky. Vyhřívaly se na kamenech, plavaly na hladině a vůbec jim nevadilo, být středem pozornosti.

Celý pobyt v Římě byl skvělý. Vím, že to říkám o každém místě, které jsem navštívila, ale určitě bych se sem ráda zavítala znova. Určitě je tu ještě spousta míst, která jsme projít nestihli a stála by za to. Tak třeba příště. 

Komentáře

 1. Tolik nádherných fotek! A vypadáš jak úplná římanka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju" :) tohle mě opravdu potěšilo <3

   Vymazat
 2. Řím a Vatikán jsem chtěla vždycky navštívit. Fotky máš opravdu krásné a hned člověka ještě víc navnadí, aby se tam jel podívat :)

  Elle about everything

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Luci, bohužel až teď jsem se dotala k článku z Říma,ale o to víc jsem se na něj tešila a užila si ho. Na chvilku jsem se opět mohla vrátil o rok zpět, když jsem tam strávila pár dní a vzpomenout na ty krásné chvíle. Město je úžasné a ty si ho tak dokonale zachytila.
  Těším se na další článek
  Tvoje MarkétF.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Markét! Jsem ráda, že jsem ti dovču mohla takhle připomenout :)

   Vymazat

Okomentovat

Každý váš komentář mě moc potěší, díky!