Botanická zahrada na Albertově, tak trochu jiný svět


Pražská zákoutí, tak se jmenuje jedna z mých blogových rubrik, možná má nejoblíbenější.
Je plná především článků o kavárnách, fotek krásných interiérů a latte artu. Mám ale pocit, že jejímu názvu nedělám takovou službu, jakou bych měla. V Praze je totiž nespočet míst s magickou atmosférou, míst, která jsou z dobrého důvodu vyhlášená i míst, která moc lidí nezná a v tom se skrývá jejich kouzlo. Míst, která mají význam třeba jen pro mě, protože se pojí s nějakou vzpomínkou, míst, na která se zatoulám třeba úplně náhodou, míst, kterými procházím dennodenně.

A je škoda, že v rubrice Pražská zákoutí není všech těchto míst více. O jednom takovém zákoutí vám dnes povím.

Botanická zahrada na Albertově je královstvím květin, kaktusů a zeleni uprostřed městské masy betonu, cihel a skla. 


Do Botanické zahrady vás zavede nenápadná branka pár kroků od tramvajové zastávky. Vstup do zahrad je zdarma, pouze do exotických skleníků si musíte koupit vstupenku. A to určitě stojí za to.

V momentě se ocitnete v úplně jiném světě. Obklopí vás záplava kaktusů všemožných druhů, velikostí a tvarů rozmístěných na stolech i visících u stropu. Prosklené stěny lámou sluneční paprsky a vytváří hru barev a světla. Je to místo jako žádné jiné. V Praze a troufnu si říct, že ani nikde jinde nenajdete tu samou kombinaci: skleněný kolos krčící se na úpatí kopce v centru města, směsice skla a kovu ukrývající stovky hliněných květináčů plných života, místo, kam zavítá jen malý počet návštěvníků, zatímco památky o pár zastávek dál jsou zaplaveny náporem turistů.Kromě exotického skleníku se můžete také ztratit v nádherných zahradách. Kolem cestiček, které se kroutí mezi rostlinami, se porůznu nachází spousta laviček a poklidných zákoutí. V uspěchané Praze plné aut a tramvají, v horkých dnech, kdy toužíte po úkrytu ve stínu, ve chvílích, kdy chcete být blízko přírodě, vám tohle místo bude skvělým útočištěm. 


6 Komentáře

 1. Tak to vyzerá nádherne. Keď pôjdem do česka tak sa tam určite zastavím :)


  AKO NAKOMBINOVAŤ ŠATY 5X INAK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně doporučuji, je to tam opravdu moc pěkné. :)

   Smazat
 2. Super fotky. Moc se mi líběj. Máš pro focení cit. Nebo aspoň na úpravu fotek. Ale myslím, že spíš pro oboje😁. Já jsem byla v botanický nedávno a je to tam moc hezký. Ale půjdu se tam podívat ještě, já tam byla, když foukalo a bylo trochu nepříjemně.

  Verča ze Ztracena v Praze I NOVÉ RE-LOADED PALETKY OD MAKE-UP REVOLUTION

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) doufám, že ve mně bude cit pro oboje aspoň trochu :D určitě tam zajdi znova, teď v tom vedru je to skvělý úkryt před sluncem :)

   Smazat
 3. Jeden by ani nevěřil, že tohleto je Praha :) Nádherné fotky, až mi přijde, že jsem na místě opravdu byla! Krásný článek :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuju za milý komentář!

   Smazat

Každý Váš komentář mě potěší, díky.