Ohlédnutí za červencem & srpnem 2020


Je jeden z těch večerů, kdy se nic neděje, užívám si útulno domova, všude je ticho, jen venku šumí déšť. Na sobě mám oranžovo-hnědý svetr, zapálila jsem si svíčky a popíjím skleničku červeného vína. Z otevřeného okna vane vůně podzimu. Kam se to léto podělo? Pojďme se za ním ohlédnout.

Červenec

Jak tak vzpomínám červenec se nesl v poměrně poklidném duchu, což jsem opravdu uvítala. Užívali jsme si chvíle s blízkými, jezdili jsme na chatu a i na pár výletů do přírody. Procházky v lese, výhledy do krajiny a dát si trochu do těla na čerstvém vzduchu jsem potřebovala jako sůl.Začátek léta je také obdobím, kdy má spousta mých blízkých narozeniny, svátek nebo oboje, a tak bylo mnoho příležitostí pro oslavy a grilovačky.


Dana jsem na jeho 27 narozeniny vzala na burgera do Dishe, který sice máme kousek pěšky, ale ještě jsem v něm do té doby nebyli. Jako předkrm jsme si dali hovězí tataki, což je japonský způsob přípravy masa a musím říct, že to byla opravdu pochoutka. Burgery byly taky skvělé, rozhodně Dish v Belgické doporučuju.

Ségry narozeniny jsme vyrazily oslavit na něco sladkého. Café Malina u nás ve Vršovicích objevila právě ona a obě jsme se shodly na tom, že lepší lívance jsme nikdy neměly (ano, ani v Louveru to není takové). V nabídce jich mají hned několik a myslím, že s žádnou variantou nešlápnete vedle. Já si oblíbila nejvíce ty s jablky a skořicí.


Červenec byl plný chvil se skvělou společností u dobrého kafe nebo jídla, co víc si přát. 🖤Srpen

A pak se měsíc přehoupl a najednou tu byl srpen, který začal především pracovně. Po dlouhém času home office si opravdu užívám se ráno hezky obléct, nalíčit a s kávou vyrazit do kanceláře. Poznáte, kde nově pracuju?Po pár ne přilíš střízlivých schůzkách přišlo pár těch produktivnějších a začal vznikat nápad na moc pěkný projekt. Sama jsem zvědavá, kam to dotáhneme, zatím si to ale nechám jako tajemství. :)


S Danem a se ségrou jsme jednoho středečního rána nasedli do auta a vyrazili do Alp. A byl to parádní výlet. První článek najdete tady, další přijdou brzy, slibuju.  Pár dní po návratu z Rakouska jsem fotila další svatbu. Vdávala se sestřina nejlepší kamarádka, a tak byla Markét svědkyně. Nevěstu znám díky tomu taky už od základky, a i pro mě to byl dojemný den. Děkuju, že jsem ho mohla být součástí! 

Konečně jsem našla pořádného parťáka na cvičení! Venkovní workouty s Verčou jsou prostě super. Nejenže Verča dá celý workout dohromady, ale ještě za mnou přijede až do Grébovky. Cvičit ve dvou s někým, kdo vás motivuje si pořádně zamakat, si opravdu užívám. Přestala jsem si platit členství ve fitku, a víte co? Od té doby se hýbu mnohem víc.


A teď malé beauty okénko. Je to přibližně ty dva měsíce, co jsem na pleť začala používat tyhle zázraky - sérum Niacinamide od značky The Ordinary a čistící kartáček na obličej od Ety. Nemám úplně bezproblémovou pleť, i když už dááávno nejsem v pubertě. Musím ale říct, že od té doby, co používám tohle combo, vidím velké zlepšení. A z toho mám opravdu radost, protože problémy s pletí umí zahýbat se sebevědomím a tím, jak dobře se člověk cítí. Máte vy nějaké zaručené produkty, na které nedáte dopustit?

I v srpnu jsme vyrazili na chatu. Podle předpovědi měl být pátek snad nejteplejším dnem léta, a tak jsme si s Danem vzali dovolenou a už brzo ráno seděli ve vlaku. A dobře jsme udělali, protože během dne jsme se pak chladili v bazénu nebo si četli ve stínu pod stromy a byla to opravdová pohoda. 

V Praze jsme se chladili výbornou zmrzlinou z Puro Gelato, které máme hned za rohem. 


A když se pak začalo kazit počasí, trávili jsme chvíle v pohodlí domova. Zbožňuju to útulno, když se rozsvítí světélka, zapálí svíčky, já se můžu zachumlat do svetru a začíst se do knížky nebo vám tu ťukat tyhle řádky. 


Jaké jste měli léto vy? Uteklo vám taky tak rychle nebo už se nemůžete dočkat podzimu?

 


2 Komentáře

  1. Nádherné fotky! Je vidět, že sis léto pořádně užila. :))

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Moc děkuju 🖤 jo, byly to super dva měsíce :)

      Smazat

Každý Váš komentář mě potěší, díky.