Stěhování na Vánoce? Skvělý nápad!

Už je to zase měsíc, co sem nepřibylo ani jedno nové písmenko. Prosinec byl tento rok o hodně jiný než ten loňský. Místo běhání po obchodních centrech jsem trávila čas proklikáváním e-shopů, vánoční večírky a posezení s kamarádkami vystřídala počtem i časem omezená setkání doma nebo venku, vyzdobené výlohy v centru nahradily nápisy „zavřeno“. I tak jsem si ale letos vánoční atmosféru vychutnávala opravdu hodně.

Stromeček a výzdobu v bytě jsme měli už od půlky prosince, svíčky a světélka u nás svítily ve dne, v noci a všechny dárky jsem měla nakoupené i zabalené s předstihem. Vychutnávala jsem si vánoční čas hned za dva roky. Loni touhle dobou jsme se totiž stěhovali.


Používáte aplikaci Fotky od Googlu? Užívám si, že mi ukazuje fotky, které jsem v daném týdnu udělala v předchozích letech. Přesně takhle mi letos připomněla naši první obhlídku bytečku, ve kterém nyní žijeme, balení krabic a různé verze toho, jak jsme tu přemisťovali nábytek. Focení je moje vášeň a zachycuji opravdu každou kravinu, zpětně ale ohromně oceňuji, že ty vzpomínky mám někde uložené a mohu se k nim vracet.

Holé stěny a spousta krabic

Předchozí byt byla malá garsonka, kam jsme se společně poprvé přestěhovali od rodičů. Většina nábytku tu už byla, náš byl pouze nový stůl a dvě židle. Bydleli jsme tu tři roky a po téhle době už jsme hodně cítili, že potřebujeme změnu. Na podzim 2019 jsme začali hledat nový domov. Odepsali jsme na dva inzeráty, šli na jednu prohlídku a týden na to už měli klíče od nového bytu. Věřte mi, že jsme ani jeden nečekali že to půjde tak rychle. Byt pro nás ale byl perfektní především díky lokalitě, a také cenově, a tak nebylo nad čím dlouho přemýšlet. Není to byt, ve kterém budeme na věky, ale teď jsme v něm moc spokojení.

První společná fotka po převzetí klíčů.

No a pak začal maraton objednávání nábytku, vymýšlení rozmístění věcí a balení věcí do krabic. Co vám budu povídat, vánoční atmosféru to moc nemělo. Ze stěhování jsme ale byli nadšení.


Barevnými páskami na zemi, jsme si označovali a vyměřovali, kde bude jaký nábytek.

Co se vybavení týče, v novém bytě byla kuchyňská linka, lednička a pračka. My jsme vlastnili stůl, dvě židle a tím to haslo.  Neměli jsme ani pořádný hrnec - proto to vaření špaget ve wok pánvi.Nejhorší byla doba, kdy ani v jednom bytě nebylo k hnutí. Krabice a věci byly naprosto všude, bylo potřeba sestavit veškerý nábytek, aby vše bylo kam dát. 


Starý byt


Nový byt

Pár prvních nocí v novém domově jsme ještě neměli postel, a tak jsme spali jen na matraci mezi nepořádkem. To úplně první ráno, jsem došla pro kávu a snídani do nedalekého Antonínova pekařství. Byla zima a pršelo, ale já se usmívala od ucha k uchu.


Pak už to všechno začalo zapadat. Měli jsme postel i skříně, krabice pomalu mizely a byt čím dál tím méně připomínal skladiště.

Snídaně na okenním parapetu.

Vánoce 2019

Na Štědrý den jsme už byli sice docela vyčerpaní, ale stihli jsme i koupit stromeček a udělat si vánoční atmosféru.

A nyní?

Během roku jsme byt ještě několikrát přestavěli. Gauč už nemíří k pravé stěně ale k levé, z jídelního stolu je Danův pracovní, místo koutku na čtení teď stojí má kancelář. Situace kolem světové pandemie nás přesvědčila o tom, jak důležitý pro nás je příjemný prostor k životu i práci. Oba trávíme většinu času doma na home office, a tak jsme tomu byt trochu přizpůsobili. A jsem neskutečně vděčná za to, že jsme se stihli přestěhovat ještě před tím, než tohle celé šílenství vypuklo.  V předchozím bytě by bylo opravdu o hodně těžší fungovat a nezbláznit se z toho.


A takhle to u nás vypadá teď. Doufám, že jste si užili poklidné svátky plné pohody a nabíráte sílu na nový rok. Všem nám držím palce, ať je lepší, než ten dosavadní. 

Lucie


Komentáře

 1. Jé, to je moc krásný. :-) My letos taky řešíme bydlení a věřím, že v roce 2021 opravdu budeme bydlet ve vlastním :O Půjdeme tomu vstříc. Těším se jak malá. Miluji to zařizování a dekorace, i když s tím je spousty práce. Uvidíme, kam nás osud zavane. A vám gratuluji, tohle je krásný ,,dárek" k Vánocům :-) A rok uplynul jako voda. :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Moc děkuji. :) Držím palce, ať se i vám nové bydlení povede!

  OdpovědětSmazat
 3. Wow, nový byt vypadá moc krásně, moc vám to přeji! :)

  Šťastný a úspěšný nový rok. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju! Také přeji jen to nejlepší do nového roku. :)

   Smazat
 4. Veľmi pekný článok! :) Prajem vám príjemné a pohodové bývanie, vyzerá to naozaj útulne

  FRENCHSTYLE

  OdpovědětSmazat
 5. Máte moc hezké bydlení; obdivovala jsem ho už v předchozích článcích. Pěkně dispozičně řešeno i zařízeno, úplně bych se tam sama viděla :). Ten tip s barevnými lepícími páskami si s dovolením vypůjčím, to je super nápad. Já vždy vizualizovala jen na papíře.

  Do nového roku jen to nejlepší!

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Každý váš komentář mě moc potěší, díky!